Mateřská škola Pod Vartou

Mateřská škola Pod Vartou

CZ, Semily

10/2015

Objekt je situován v horní (severní) části pozemku. Hmota objektu odděluje plochu zahrady od plochy parkoviště a zásobování. Objekt je podélně orientován západovýchodním směrem. Zaoblení minimalizuje vzájemné zastínění se sousedícími objekty (integrovaná střední škola). Jsou dodrženy požadované odstupové vzdálenosti mezi objekty vč. částí přesahující konzoly střechy. Denní pobytové zóny se nacházejí směrem k jihu, jihovýchodu a jihozápadu. Oproti tomu na severu, severovýchodě a severozápadě se nacházejí vstupní, technické, skladové a odpočinkové plochy. Příslušenství zahrady je situováno podél jižní hranice pozemku (sklady hraček, dílna, altány).

Vnitřní členění a provozně stavební rozdělení se odvíjí od dvou těžišť (jídelny/pracovny) – prázdných středů, které jsou zároveň centrem provozu a komunikační zónou každé ze školek. Herny, ložnice a jejich obslužné prostory (tzv. boxy) jsou umístěné po obvodě. 

V případě MŠ jsou obvodové stěny řešeny obklady v sedmi základních barvách (duha), resp. Každý ze servisních boxů je obložen panely v jedné barvě. Každá z hlavních místností (herny, ložnice, jídelny/pracovna) má podlahu v komplementární nebo zrcadlově posunuté barvě oproti stěnám boxů.

U části WŠ je barevný koncept použitý v MŠ upraven ve všech částech interiéru. Barevné řešení je zachováno pouze na obkladu fasády a v šatně. V části WŠ je uplatněno na částech obkladů masivní měkké dřevo a obdobně tak na všech vestavných prvcích. Barvy budou použity tlumené v pastelových přírodních odstínech.

Podlahy v pobytových částech MŠ budou řešeny v základní barevnosti (7 barev). Podlahy v pobytových částech WŠ budou řešeny z masivního dřeva v celé ploše vyjma koupelen a šatny.

Pod stropem budou podvěšeny osvětlovací prvky, kolejnice závěsného systému a stínění, některé prvky technologie, a barevně akcentované akustické prvky. Strop bude zároveň sloužit pro zavěšení dalších prvků a bude proveden z pohledového betonu.

Společné servisní plochy (kuchyň se sklady, prádelna a technologie objektu) se nacházejí ve středu a severní části budovy, kde se také nachází vstup pro personál a zásobování.

autor
Marek Topič

interiéry
Vratislav Ansorge
Marek Topič

HIP; stavebni část
m3m s.r.o.

vizualizace
Michal Karbáč

fotografie
BoysPlayNice

Související:

Umělecká škola A. M. Buxton

CZ, Úpice 07/2011

Filosofická fakulta UK

CZ, Praha 05/2016

VŠUP Praha Ďáblice

CZ, Praha 03/2003

Dům s pečovatelskou službou

CZ, Mariánské Lázně 08/2014
1/33
Pro posun mezi snímky použijte šipky a . Pro zavření prezentace stiskněte klávesu ESC

Přihlášení